35.Bölge Kütahya Eczacı Odası

35.Bölge Kütahya Eczacı OdasıDeğerli Meslektaşlarım; görevimiz bize tebliğ edildiği günden bugüne kadar hızlı bir şekilde başladığımız, hem üyelerimizin sorunlarının değerlendirildiği hem de Yönetim Kurulu Üyelerimizin tüm üyelerimizle tanışmasını sağlayantoplantılarımızı,gerek merkezde gerek ilçelerimizde yaptık. Üyelerimizin yaşadığımız sorunlarımıza gösterdikleri özen, Odamız çalışmalarına yaptıkları katkı ve sorunlara karşı birlikte durabilme iradeleri, bizleri her fırsatta gururlandırdığı gibi çalışma şevkimizi de arttırdı. İşte bu yüzden 35.Bölge Kütahya Eczacı Odası, bundan sonra da üyesinin her sorununu kendi sorunu gibi düşünüp çözüm noktasında hızlı, pratik ve daha güçlü hareket edecektir. Bu kısa sürede arkadaşlarımızla problemler konusunda çözümler ürettik ve sizlere sunduk. Sizinle her buluştuğumuzda önce eczacının, mesleğimizin ve eczanelerimizin ana problemlerini tespit ettik, sizinle beraber çözümlerini konuştuk. Anladık ki biz birlikteyken güçlüyüz ve üstesinden gelemeyeceğimiz sorunlarımız yok. Sizleri ziyaretlerimizde söylediğimiz gibi; eczacısının arkasında duran,üyesinin her probleminde ona çözüm üreten,bizi bir araya getiren, ‘BENİM ODAM‘ diyebileceğimiz sağlam bir odamız olsun istiyoruz ve bu yolda yürüyoruz. Daha yapılacak çok işlerimiz var biliyoruz ve farkındayız.

Mesleğimizde gelişimin ve yeniliğin öncüsü olarak, kaliteli ve erişilebilir bir sağlık hizmetinin sunulması için ‘biz’ duygusunu kaybetmeden beraber koştuk. Toplum ve halk sağlığını sırtlayan sizlerden aldığımız güçle, birlikte başarmanın verdiği mutluluğun haklı gururunu yaşadık.

Acısıyla-tatlısıyla, iyisiyle-kötüsüyle, mücadelesiyle, sizinle beraber olmanın hazzıyla ama en önemlisi dayanışma içinde omuz omuza bir çalışma dönemi yaşadık. Bu kısa dönemimize çok güzel anılar, paylaşımlar ve arkadaşlıklar sığdırdık. Tecrübemizi, bilgimizi, sorunları çözebilme gücümüzü ve ekip ruhumuzu sizlere yansıttık. Odamız bundan sonra yürüyeceği yolda sizinle beraber daha güzele, daha ileriye hep beraber taşınacaktır

Unutulmamalıdır ki; sağlam ve gür ağaçlar fırtınalı diyarlarda yetişir. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum.

Ecz. S.Cahit CEYLAN

35.Bölge Kütahya Eczacı Odası Başkanı