35.Bölge Kütahya Eczacı Odası

35.Bölge Kütahya Eczacı OdasıDeğerli Meslektaşlarım…

Bir seçim dönemini daha geride bıraktık.Odamız önümüzdeki 2 yıl boyunca hizmet verecek yönetimini seçti…

Öncelikle gerek kongreye katılıp görüş ve eleştirilerini dile getiren gerekse seçime katılarak oyuyla yöneticileri için tercihini kullanan tüm meslektaşlarıma teşekkür etmek istiyorum.

Meslektaşlarımızın % 50’si hem kongreye hem de seçime katıldı.Türkiye geneline baktığımızda bizden çok fazla üyesi olan odalarda bile katılımın % 25-30’larda kaldığını görürüz.Bu bağlamda bölgemiz iyi bir katılımla kuruluşundan bu yana örgütüne ilgi duyan,katkı ve destek veren görüntüsüne bir yenisini daha ekledi.

Kongrede yeni oda binamız için kapsamlı bir tartışma ve görüş alış verişi de konuşuldu..Artık Kütahya’ya yakışan ve çok daha çağdaş bir görüntüsü ve işlevi olacak yeni ve müstakil bir oda binası yapma zamanımız geldi.Eminim ki çok kısa bir sürede bunu başaracağız.Arsa müracaatımızı yaptık..Gerisi sizlerin de desteğiyle gelecektir.

Sizler oylarınızla yeni bir yönetimi oluşturdunuz..Bu dönemden başlayarak katılımcı ve genişletilmiş yönetim organlarıyla daha çağdaş ve sizlere ulaşmada daha başarılı bir yönetim biçimi hayata geçirilecektir.Bunun ilk adımı olarak yönetim kurulu ve denetleme kurulu asil ve yedek üyeleriyle birlikte ilk toplantısını yaptı. Önümüzdeki 2 yıl boyunca asil yedek ayırımı olmaksızın tüm yöneticilerimiz sizlere hizmet verecek.

Sorunların tespiti ve çözüm yolları konusunda yöneticiler büyük gayret içinde olacaklardır.Ancak iyi bir yönetim,sadece kendi tespit ve çözüm yollarıyla istenilen sonuçlara varma konusunda yeterli olmayacaktır.Bu konuda sizlerin daha önce gösterdiği destek ve ilgiyi bu dönemde deyöneticilerimizden esirgemeyeceğinizi umuyor ve bekliyorum.

Sizlerle hem çağdaş iletişim yollarıyla hem de yapacağımız bilgilendirme toplantılarıyla sık sık bir araya geleceğiz.Bu başlık altında oda etkinlikleri; arkadaşlarım tarafından sizlere kısa bir zaman içinde ulaştırılacak.

Önümüzdeki günlerde kuracağımız komisyonlarda görev almak isteyen meslektaşlarımın yönetime ciddi katkılar sağlayacağı kuşkusuzdur.Yeter ki gereken ilgiyi gösterin..Bütün komisyonlarımızı işlevlerine uygun desteği yönetim olarak vereceğimizden herkes emin olmalıdır.

Birbirimizi daha iyi anlamak ve karşılıklı katkı vermek konusunda çok önemsediğim bir araya gelmek için yapacağımız etkinliklerde birlikte olmayı diliyorum..Destek ve teşvik sizin;çalışmak ve sonuç almak gayreti bizim düsturumuz olmalıdır..

Hepinize tüm yönetici arkadaşlarım ve şahsım adına bir kez daha teşekkür ediyor saygılar sunuyorum…

Ecz. Hasan BasriKale