35.Bölge Kütahya Eczacı Odası

35.Bölge Kütahya Eczacı OdasıDeğerli Meslektaşlarım…

Uzun zamandır üzerinde emek verdiğimiz ve daha iyiyi sizlere sunabilmek amacıyla hazırladığımız yeni sayfamızdan sizlere seslenebilmenin mutluluğunu yaşıyorum bu satırları yazarken..

Bilişim ve teknolojinin geldiği son noktanın elbette gerçek son olmadığı ve her geçen gün yeni teknolojilerin; hem kişisel dünyamıza hem de mesleğimize yeni katkılarda bulunacağı hepimizin bildiği bir gerçek..Ve biz eczacılar toplumsal konumumuzun da etkisiyle bu gelişmeleri sürekli izlemek ve uygulamak zorunluluğundayız. Hem ülkemizin hem de mesleğimizin çok dar bir boğazdan geçmekte olduğunu farketmeyen yok artık..Şimdi yapmamız gereken bu dar boğazdan geçiş sürecinde biz eczacıların nasıl bir sorumluluk almaları gerektiğini bilmemiz ve bu sorumluluğun bilinciyle değişen dünyada hangi konumu üsteleneceğimizi tespit etmemiz..Bunu yaparken de asla hayalci olmamak ve isteklerimizin ülke gerçekleriyle çatışmadan meslek kazanımları olarak nasıl hayata geçirilebileceğini öğrenmemiz gerekecek..

Ülkemizin en dinamik örgütlerinden biri hatta en iyisi olduğuna hep inandığım Eczacı Meslek Örgütü bunu başarabilecek birikime ve etkinliğe sahiptir.Merkez Heyeti ve Bölge Eczacı Odaları,üyelerinin desteğiyle neler başarabileceğini geçmişte herkese göstermiştir. Gerektiği gün aynı kararlılıkla toplumun bütün kesimlerinden ses getirebilecek eylemliliği de gündeme almak ve uygulamak konusunda hiç tereddüt etmeyecektir.

Günlük sıkıntılarımız çok önemlidir..Mesleğimizi bir görev insanı ciddiyeti ile yerine getirirken yaşadığımız sorunlar çok önemlidir ve elbette çözüme kavuşturulmalıdır.Reçete kontrollerinde yaşadığımız sıkıntılar,geri ödeme sistemlerinde eczacının hiç hakketmediği gecikmeler,gecikmelerin ve haksız kesintilerin yol açtığı finans sorunları kısa vadede mutlak çözüme kavuşturulmalıdır..Çözüm arayışları;meslek örgünün önderliğinde ve mutlaka üyenin tam desteğiyle sağlanabilecektir.

Kütahya Eczacı Odası hem bölgesel sorunların hem de ulusal nitelikli sorunların çözüme kavuşturma noktasında bu güne kadar oynadığı etkin rolü ve çabayı bundan sonra da üstlenmeye devam edecektir.Bundan hiçbir üyemiz ve meslektaşımız şüphe duymasın..

14 Mayıs Eczacılık Bayramı haftasına girdiğimiz bu günlerde mesleğimize ve ülkemize sahip çıkmak için biliyorum ve emînim ki hepiniz kişisel gayretlerinizi gösteriyorsunuz…Meslek etik kurallarına uyma çabanıza, kişisel ve örgütsel dayanışma gayretlerinize,bizlere verdiğiniz desteğe, hem kişisel olarak hem de odamızın bütün yetkili kurullarına adına teşekkür borçluyum..

Önümüzdeki süreçte yeni sayfamızdan sizlere seslenmeye devam edeceğim.Eğer izlemeye devam ederseniz bir çok ortak sorunu birlikte paylaşabileceğiz ve çözüm yollarını üretebileceğiz.

14 Mayıs Eczacılık Bayramınızı kutluyorum..Yine görüşmek dileğiyle…


Ecz. Hasan Basri Kale
Başkan